Zdůvodnění a proplacení přesčasů

Změníl(a) 2 years ago - Věra Zálešáková

Postup při zdůvodnění přesčasů

Pomocí odkazu Co s nimi?

 1. Spusťte stránku pro vyhodnocení docházky.
 2. V okně pro vyhodnocení docházky u údaje Hodiny navíc klikněte na odkaz Co s nimi?
 3. V zobrazeném okně zvolte, kolik hodin chcete rozepsat na přesčasy. Nabízí se maximální počet hodin, který lze převést. Stiskněte tlačítko Rozepsat na přesčasy.

Zdůvodnění hodin navíc v okně ovladače

 1. Spusťte stránku pro vyhodnocení docházky.
 2. V kalendáři klikněte na den, kdy si přejete zdůvodňovat hodiny navíc. Potřebujete-li to provádět pro více dní, označte tyto dny „přetažením“ myší (při současném stisknutí levého tlačítka - tzv. "metoda táhni a pusť"). Jakmile pustíte tlačítko myši nebo rozkliknete den, zvolte v okně ovladače volbu Zdůvodnit přesčas.
 3. V okně pro zdůvodnění zadejte odpovídající důvod práce navíc (např. "přesčas"). Můžete zdůvodnit jen část hodin. Zatržením zaškrtávátka zdůvodnit jen část hodin se zobrazí pole pro zadání časového intervalu. To lze však pouze u jednoho konkrétního dne, nikoli pro více dní najednou.
U konkrétního dne ve sloupci Navíc lze provádět zdůvodnění hodin navíc rozliknutím černého obdélníku. Zobrazí se stejná obrazovka jako při zdůvodnění přes ovladač.

Zrušení zdůvodnění přesčasů

Zdůvodnění přesčasů lze zrušit pomocí volby Zrušit v okně ovladače.

 1. V okně ovladače vyberte pro zvolený den (může jich být i více) volbu Zrušit.
 2. V nabídce toho, co je možné rušit, zvolte Zrušit zdůvodnění.
U konkrétního dne, u kterého je ve sloupci Navíc provedeno zdůvodnění hodin navíc, lze pro jeho zrušení použít křížek. Zobrazí se potvrzovací okno s dotazem, zda opravdu chcete zdůvodnění zrušit. Po potvrzení tlačítkem Odstranit se zdůvodnění zruší.

Postup při proplacení přesčasů

Zdůvodněné hodiny za přesčas nejsou ještě promítnuty do mzdy. Aby se tak stalo, je třeba rozhodnout, kolik hodin má být proplaceno.

 1. Spusťte stránku pro vyhodnocení docházky.
 2. V okně pro vyhodnocení docházky u údaje Hodiny přesčas k čerpání nebo proplacení klikněte na tlačítko Proplatit.
 3. V zobrazeném okně můžete označit, které přesčasy mají být proplaceny. U označených záznamů se předvyplní maximální počet hodin, které lze proplatit. Počet hodin lze upravit. Měnit lze lhůtu pro vyřízení (pro proplacení).
 4. Zadané hodiny pro proplacení potvrďte tlačítkem Proplatit označené přesčasy.

Zrušení proplacení přesčasů

 1. Spusťte stránku pro vyhodnocení docházky.
 2. V okně pro vyhodnocení docházky u údaje Hodiny přesčas k čerpání nebo proplacení klikněte na tlačítko Proplatit.
 3. V zobrazeném okně pro proplacení přesčasových hodin pomocí křížku zrušte proplacení. Pomocí tlačítka Zavřít okno zavřete.


Jak hodnotíte článek?