Reakce uchazečů k VŘ

Po přihlášení interního zaměstnance s přístupem do plusPortalu se jeho žádost okamžitě objeví v seznamu Uchazeči.

Ostatní zájemci přistupují ze zveřejněného inzerátu na vstupní dotazník, přiloží životopis, popř. další dokumenty a odešlou žádost. Následně můžete v aplikaci na jednom místě sledovat a zpracovávat všechny došlé žádosti uchazečů na jednotlivé pozice. Pro zpracování došlých reakcí postupujte následovně:

  1. Z menu vyberte Nábor / Uchazeči.
  2. Zobrazí se stránka se seznamem došlých žádostí na základě zveřejněných inzerátů. V seznamu Uchazeči se na dlaždicích zobrazují počty uchazečů s ohledem na nastavení filtrů (pobočka, náborář).
  3. Žádosti můžete také filtrovat na konkrétní pozici, lokalitu a stav uchazečů.
  4. Rozklikněte vybranou žádost, můžete pročíst přiložený inzerát či průvodní dopis. Na základě dostupných informací ohodnoťte uchazeče pomocí hvězdiček jako vhodného pro další jednání či uchazeče k odmítnutí na danou pozici.
  5. S vybranými uchazeči můžete provést některé kroky hromadně, např. nabídnout je zadavateli k posouzení, vyřadit je z výběrového řízení, odeslat jim e-mail (tj. e-mail z Vaší e-mailové adresy na adresu uchazeče), přidat zápis nebo smazat.
  6. Pokud uchazeč nevyhovuje podmínkám výběrového řízení, na které se přihlásil, můžete uchazeče s jeho souhlasem přesunout na jinou volnou pozici, jejíž požadavky uchazeč splňuje. Žádost můžete také zkopírovat na jinou pozici, pak je uchazeč paralelně zařazen ve dvou výběrových řízeních. 


Jak hodnotíte článek?